Написао: Elizabeth Miller | Последње ажурирање: 04 September 2024 | Проверда чињеница од: Robert Moore
ФрееЦелл Солитаире вам даје више слободе и могућности од већине других Солитаире игара. Не само да можете да видите све карте док се држе лицем нагоре, већ можете лако да преместите до 4 карте у четири слободне ћелије да бисте лакше направили потезе. Дакле, овај водич ће вам помоћи да разумете како се игра ова карташка игра и олакшати победу у свакој игри.
Игру можете искусити играјући бесплатни ФрееЦелл Солитаире и његове многе узбудљиве варијације овде на Солитаиреа.цом, као што су:
Доубле ФрееЦелл
Тхрее Децк ФрееЦелл
Фоур Децк ФрееЦелл
Еигхт Офф
Бакер'с Гаме
Не морате да преузимате или региструјете, а можете да искористите предности корисних функција као што су савети, поништавање и понављање потеза. Прилагодите дизајн карата, пратите своју стопу победа, па чак и промените боју позадине када играте на нашој веб страници. За што импресивније искуство, покушајте да играте у режиму целог екрана.
Цлассиц ФрееЦелл Солитаире се игра са стандардним шпилом од 52 карте и представља модификацију Бакерове игре. Критична разлика је у томе што се у ФрееЦелл-у карте за играње граде наизменичним бојама. Ово је у супротности са Бакер'с Солитаире Гаме, где су направљени по оделу.
Скоро све ФрееЦелл игре се могу освојити, са неколико ретких изузетака. Ранг карте у ФрееЦелл-у се креће од аса до краља, при чему и боје и чинови играју кључне улоге у игри. Хајде да покушамо да разумемо подешавање и како можете да почнете да играте ову дивну карташку игру.
Игра ФрееЦелл почиње са осам колона карата, при чему прве четири имају по седам карата, а последње четири имају шест. Све карте које чине табелу се деле лицем нагоре. Ваш циљ игре као играча је да преместите карте у матичне ћелије или темеље, како се они зову, где је свака боја наређена од аса до краља.
Користите слободне ћелије као привремене држаче за последњу картицу у колони табеле када је то потребно.
У ФрееЦелл Солитаире-у постоје три врсте гомила:
Слободне ћелије : Ове четири гомиле су привремени чувари места на које можете да ставите било коју картицу коју желите.
Темељи: Ове четири гомиле су места где градите сваку боју од аса до краља.
Таблеау: Састоји се од осам гомила, ово је главно подручје за игру где игра почиње.
Као што видите, игра ФрееЦелл Солитаире је веома слична ономе што видите у другим класичним карташким играма као што је Клондике.
Комбинујући срећу и стратегију, игре ФрееЦелл Солитаире изазивају вас да користите доступне карте и планирате неколико потеза. Са четири слободне ћелије на левој (већину времена) и четири матичне ћелије на десној страни (већину времена), циљ је да преместите све картице у матичне ћелије.
Можете да померите било коју непокривену картицу на дну табеле, придржавајући се одређених правила (објашњених у наставку) када премештате картице на основу, слободне ћелије или друге колоне табеле.
На горњој слици можете видети (1,2) да асови започињу основну гомилу исте боје, и то је једина карта која се у почетку може померити тамо. Карте сортиране од аса до краља у наизменичним бојама такође се могу померати као што је визуелно (3). Једноставним речима, можете ставити карту на другу ако је следећа најнижа карта и супротне је боје. На пример, 3 срца се лако може ставити на 4 пика.
Следе основна правила ФрееЦелл-а која треба да знате пре играња:
Да бисте повећали своје шансе за победу у већини пасијанса заснованих на правилима ФрееЦелл, пратите ових седам савета и трикова стручњака за играче:
У примеру испод, видећете како се одвијају напреднији потези. Хајде да објаснимо шта се дешава док планирамо свој пут кроз ове стручне потезе:
Ови потези наглашавају важност размишљања унапред у игри, посебно коришћење слободних ћелија треба пажљиво размотрити како се не бисте заглавили.
На слици испод, видећете напредну стратегију за ослобађање заробљеног/закопаног аса.
Као што је горе приказано, можете се усредсредити на ослобађање асова карата тако да се може постићи напредак. Ако држите своје асове заробљене, тада ће постати немогуће победити у игри.
Пол Алфил, који је радио на Универзитету у Илиноису, изумео је игру ФрееЦелл 1978. године и створио прву компјутеризовану верзију. Временом се појавило неколико варијација, а класична верзија је данас најпопуларнија. Дакле, ФрееЦелл је релативно нова варијанта Солитаире-а. Међутим, постала је једна од најпопуларнијих карташких игара због високе стопе победа и једноставнијег играња.
Крајњи циљ за играче ФрееЦелл Солитаире-а је да изграде сва четири одела у темељима, сваки редом од аса до краља. Није лако добити утакмицу, поготово као неко ко тек учи да игра. Не плашите се да погрешите и користите дугме за поништавање колико год често желите. Испробајте различите идеје и видите шта се дешава.
Што више експериментишете, лакше ћете се навикнути на препознавање образаца и почети да правите исправне потезе природно. Очигледно, ми овде на Солитаиреа.цом смо увек спремни да вам дамо корисне савете и разјаснимо ваше сумње.
НАЗАД НА САДРЖАЈ
Ево најчешћих питања о ФрееЦелл карташкој игри наших читалаца и играча:
Спидер Солитаире Онлине и Цлассиц Солитаире (Клондике) су најбоље оцењене карташке игре које можете играти против себе. Оне су категорисане као игре стрпљења, баш као и ФрееЦелл Солитаире.
Да, постоје различите верзије ФрееЦелл Солитаире-а са различитим бројем слободних ћелија, колона и шпилова. Неке варијанте користе два шпила карата, док друге мењају број колона или слободних ћелија да би повећале изазов. Бакерова игра је такође опција за вас.
Ово није мит јер је скоро свака игра ФрееЦелл коју играте на мрежи могуће добити, са само неколико изузетака. И даље ће бити потребна стратегија и фокусирање на победу јер само једна грешка може довести до губитка.
ФрееЦелл Солитаире вреди испробати због својих аспеката забаве и тренинга мозга. Као обичан играч, помаже вам да побољшате критичко размишљање, стратешко размишљање и вештине решавања проблема. Истраживачи су чак открили да играње ФрееЦелл-а може разликовати особе са проблемима са памћењем и когнитивно здраве старије особе када је упарено са алгоритмима за процену когнитивних перформанси.
Пол Алфил је представио ФрееЦелл 1978. док је био на Универзитету Илиноис. Популарност је стекао 1991. године када је дошао унапред инсталиран на Виндовс рачунарима. Постоји 1,75 к 10^64 могућих игара, због чега је немогуће научити све понуде.
ФрееЦелл је користан за мозак, јер промовише решавање проблема, критичко размишљање и вештине стратешког размишљања. Поред тога, студија Орегон центра за старење и технологију показала је да играње ФрееЦелл-а може помоћи у идентификацији особа са проблемима са памћењем.
Минимални број потеза потребан за победу у игри ФрееЦелл варира у зависности од подељених карата. Међутим, на основу анализе хиљада партија, у неким случајевима могуће је победити са најмање 48 потеза.Сада када разумете ФрееЦелл Солитаире, играјте на Солитаиреа.цом да бисте уживали у овој класичној игрици и њеним бројним варијацијама. Доживите узбуђење изазова и искористите когнитивне предности док се одлично проводите.